4 خاصیت برای داشتن آب آشامیدنی سالم

آب آشامیدنی سالم چهار خاصیت دارد که آن را از آب لوله کشی ساده و بخش اعظم آب های بطری شده متمایز می کند. برای این‌که در زمان خرید کردن آب آشامیدنی سلامت در نظر گرفته شود باید:

پاکسازی شده از آلاینده های مضر

از کلر، فلوراید، داروهای دارویی، فلزات (جیوه، برمید، سرب، آرسنیک)، مواد شیمیایی، باکتری ها و غیره.

غنی از مواد معدنی طبیعی

سیستم های فیلتر آب همین مواد معدنی را از آب حذف می کنند. بنابراین، کانی سازی دوباره برای اطمینان از وجود مواد معدنی طبیعی مورد نیاز است. نوشیدن آب بدون مواد معدنی در واقع می تواند مواد معدنی را از استخوان ها و دندان ها شسته شود.

PH قلیایی متعادل

سالم مناسب را تضمین می کند، سیستم های فیلتر آب و آلاینده ها به طور معمول آب را اسیدی می کنند.

طعم عالی آب چشمه

طبیعی آب طعم عالی برای اطمینان از هیدراتاسیون مناسب حتمی میباشدهنگامی که آب طعم مهربانی ندارد، طبق معمول نوشیدنی های جایگزین گزینش می شوند.

حذف آلاینده های سمی و مضر

از تمیز بودن آب آشامیدنی اطمینان حاصل کنید. اولی گام برای آب سالم، اطمینان از تمیز بودن آب است که شامل حذف آلاینده های سمی و مضر موجود در آب است. فیلتر یکسری مرحله ای برای اطمینان از حذف همگی آلاینده های احتمالی گزینه نیاز است.

فیلتر رسوب – لجن، خاک، رسوب را از در بین می برد

فیلتر کربن – کلر و مواد شیمیایی را حذف می نماید

فیلتر غشایی – حذف آلاینده های کوچک – باکتری ها، داروها، فلزات

آب تمیز به جهت کل عملکردهای درست بدن، از پاراگراف یکپارچگی پوست و اندام، تعادل سیستم ایمنی، تنفس و ترمیم سلولی، دفع مواد زائد و طول عمر، تماما ضروری است. هدف اولیه آب تمیز در تن انتقال مواد مغذی به سلول ها و آن‌گاه انتقال مواد جانبی زائد به سیستم دفع است. به جهت حفظ تعادل اهمیت آیتم نیاز برای حمایت از زندگی تماماً لازم است. کلیدی این حال، همین سیستم، با وابستگی‌های متفاوت به هم مرتبط، می‌تواند به شدت تحت‌تاثیر اثرها سمی شیمیایی نظیر کلر قرار گیرد. به جهت پی بردن این که atp چیست می بایست عمده بر روی مقالات بدنسازی به جهت نوشیدن آب متمرکز گردید مواد معدنی طبیعی در آب را دوباره لبریز نمایید

گام دوم برای آب سالم، دوباره لبریز کردن مواد معدنی طبیعی در آب است. آب به طور طبیعی کلیدی مواد معدنی مفیدی از جمله: کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم است. سطوح مواد معدنی طبیعی در آب به دلیل فرایند لوله‌کشی و توزیع، قرار گرفتن در معرض آلودگی، و برداشت آب از منابع معدنی طبیعی در رودخانه‌ها و نهرها کاهش می‌یابد. دکمه ایجاد “آب سالم” اصلی حذف آلاینده ها و حفظ مواد معدنی اثر گذار است. مقادیر بیشتر مواد معدنی در آب آشامیدنی، مقدار مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و سرطان را کمتر می دهد به گفته پزشک جان سورنسون، یک منشاء پررنگ در متابولیسم مواد معدنی، “مواد معدنی موجود در آب آشامیدنی ریلکس تر و خوب تر از مواد معدنی موجود در غذا جذب می شوند.” نوشیدن آب مهم مقادیر بالاتر مواد معدنی سبب ساز کمتر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی و سرطان می شود. آب آشامیدنی در 100 شهر تبارک ایالات متحده در صورتی که آب آشامیدنی دارای تراز متوسطی از مواد معدنی باشد و اگر آب اساسی pH قلیایی باشد، 10 تا 25 % کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان را دارد.

قلیایی PH متعادل

قدم سوم به جهت آب سالم، اطمینان از متعادل شدن PH تا سطح قلیایی سلامت است. مرحله PH قلیایی تندرست به جهت آب آشامیدنی میان 7.5 تا 9.5 است. آب قلیایی به خنثی کردن اسیدهای ذخیره شده امداد می نماید و به از در میان بردن سموم امداد می کند خرید آب معدنی قلیایی و قلیایی می تواند به تن در نگهداری pH ایده آل امداد نماید که بعضی معتقدند به مقاومت در برابر بیماری ها و کمتر روند پیری امداد می کند.

علائم عدم تعادل pH:

انرژی کم – خستگی طولانی تر وزن هضم ضعیف درد ها بقیه اختلالات جدی