نکات استفاده از نور در فنگ شویی

نکات استفاده از نور در فنگ شویی : یکی از عواملی که باعث تضعیف انرژی چی (انرژی مثبت) می شود تاریکی است. به طور معمول افرادی که در نور کم زندگی می‌کنند، افسرده و پژمرده هستند و تمایل به زیاد خوابیدن و کم‌تحرکی دارند. همان طور که در توضیح عنصر آتش گفته شد، انواع نور مثل شمع، چراغ و شومینه معرف آتش‌اند و به کار بردن آن‌ها در هر قسمت از بنا، به معنی تقویت عنصر آتش است. در ادامه به بیان نکات استفاده از نور در فنگ شویی  می پردازیم با ماهمراه باشید.

قوانین و تاثیرات نور بر فنگ شویی

نورپردازی در فنگ شویی یکی از مهمترین عناصر فنگ شویی میباشد. چرا که به واسطه نوراست که ما انرژی را جذب میکنیم . نور کلیدی برای زندگی است و روشنایی خوب برای فنگ شویی مطلوب برای خانه ها و محل کار ضروری است.

نور قوی ترین نمایش انرژی است. طبق تحقیقات اخیر نور پردازی و هوای سالم میتواند بر سلامت انسان ها ، قدرت یادگیری و به طور کلی بر جسم و روح انسان ها تاثیر فراوانی بگذارد.

فنگ شویی به ما میگوید که اجازه دهید خودتان را به یک منبع انرژی بهتر تبدیل کنید، زیبایی را در منزل تان به ارمغان بیاورید، رنگ بیشتری داشته باشید ، روشنایی خوبی داشته باشید. با خواندن این مقاله آموزش خود را در مورد چگونگی نورپردازی یک خانه افزایش دهید. سعی کنید در طول روز پنجره ها را باز کنید و نور خورشید را به درون منزل راه دهید این خود سبب میشود تا زیبایی و انرژی خوب فعال شود، همه چیز در اطراف شماست، فقط باید آن را پذیرفت و پر از انرژی مثبت کرد.

نکات استفاده از نور در فنگ شویی . آموزش فنگ شویی

مهمترین نکات استفاده از نور در فنگ شویی

همانطور که می دانید فنگ شویی همه چیز در مورد انرژی است ، و نور قویترین تظاهرات انرژی است. در حقیقت، نور خانه شما – هر دو نور طبیعی و مصنوعی – به میزان زیادی بر کیفیت انرژی خانه شما تأثیر می گذارد. روشنایی هوشمند و هوا با کیفیت خوب، اساس یک فنگ شویی خوب است و همیشه باید در اولویت های فنگ شویی برای هر فضایی، در خانه یا کسب و کار باشند. در این قسمت از مقاله به بیان نکات استفاده از نور می پردازیم که با انجام آنها باعث جریان انرژی چی در فضا می شوید.این نکات شامل موارد زیر می باشد:

1-اصلی‌ترین منبع نور و روشنایی خانه، پنجره‌ها هستند. بهتر است از پرده‌های توری و حریر استفاده کنید و در طول روز پرده‌ها را کنار بزنید.

2- اگر میزان نور طبیعی فضا کافی نیست، از نور مصنوعی استفاده کنید یا با کمک آینه، نور را به فضا هدایت کنید.

3-استفاده از پنجره‌های رفلکس باعث انعکاس و دور شدن نور از محیط می‌شود، در صورت امکان در طول روز پرده‌ها را کنار بزنید و پنجره‌ها را باز بگذارید.

4- استفاده از چراغ و نور در قسمت جنوبی هر فضای، نیروی آتش را دو چندان می‌کند.

5- اگر از عنصر آتش در قسمت‌های شمال‌شرقی و جنوب غربی فضا استفاده شود، باعث تقویت عنصر خاک خواهد شد.

6- از چراغ‌ها می‌توان بدون در نظر گرفتن جهت جغرافیایی، برای افزایش انرژی چی در راهروهای باریک استفاده کرد.

7- قرار دادن چراغ در قسمت داخلی و بیرونی ورودی فضا، کار خیلی خوبی است.

8- نور به شرطی که از دسته نورهای سرد (سفید، سبز، آبی و…) نباشد، می‌تواند سردی فضا را خنثی کند.

9- شمع باعث سوختن شاچی (انرژی منفی) و پاکسازی فضا می‌شود.

10- نورهای زرد و گرم، بهترین نوع نورپردازی هستند.

11- نور مورد استفاده نباید خیره‌کننده و سرد باشد.

21- لوسترهای کریستال، به طور همزمان باعث ترکیب و تقویت عنصر خاک و آتش هستند.

تاثیر نور بر فنگ شویی اتاق نشیمن

طبق اصول فنگ شویی، اتاق نشیمن باید به اندازه کافی دارای هوای تازه و نور باشد

هوای گرفته و راکد و نور ضعیف، بزرگ ترین دشمن فنگ شویی در اتاق نشیمن هستند، پس تا آنجا که می توانید به آن هوای تازه و نور مناسب وارد کنید. این دو عنصر، پایه و اساس دیگری برای فنگ شویی خوب هستند که می توانید با روش های مختلفی آن ها را بهبود ببخشید. برای مثال اگر در اتاقتان به اندازه کافی پنجره ندارید، می توانید برای استفاده بیشتر از نور طبیعی و لایه بندی نورپردازی، از آینه در دکوراسیون استفاده کنید.
لایه بندی نورپردازی به این معنی است که منابع مختلف نوری برای روشنایی فضا وجود داشته باشد. برای مثال اگر برای روشنایی اتاق نشیمن، در کنار لوستر از آباژورهای رومیزی و پایه بلند استفاده کنید، فضای اتاق دارای لایه بندی نورپردازی است. اتاق نشیمنی که روشنایی آن تنها محدود به نور لوستر و آباژور است، انرژی منفی و حس افسردگی و غم در آن پیدا خواهید کرد.

عنصر مهم دیگر در نشیمن هوای تازه است که به سلامت روحی و جسمی شما و خانوادتان بسیار کمک می کند. برای ایجاد جریان هوای تازه، پنجره ها را در حد ممکن باز نگه دارید و از عصاره های خوشبو کننده خالص در فضای نشیمن استفاده کنید.

 • راز شمع در فنگ شویی چیست؟
 • روش های فنگ شویی خانه جدید

نکات استفاده از نور در فنگ شویی آشپزخانه

در اصول فنگ شویی میزان نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا نورپردازی مانع از افسردگی و خستگی در فضای آشپزخانه می شود بنابراین بهتر است آشپزخانه در محلی از منزل که دارای نور طبیعی کافی است ساخته شود.

اگر آشپزخانه منزل شما دارای نور طبیعی کافی نیست می توانید با کمک نورهای مصنوعی نورپردازی مورد نیاز و مناسب را برای آشپزخانه طراحی کنید توجه داشته باشید نورهای مصنوعی باید در سراسر فضای آشپزخانه منزل شما جریان داشته باشند. اگر در فضای آشپزخانه پنجره دارید، به جای استفاده از پرده ضخیم از شید یا پرده توری یا حریر نازک استفاده کنید تا نور بیشتری وارد فضا شود.

اهمیت نورپردازی در فنگ شویی حمام و سرویس بهداشتی

از آن جا که اغلب حمام و دستشویی خانه ها، پنجره کوچکی دارند و یا اصلا پنجره ای ندارند، نور مناسبی وارد فضای آن ها نمی شود. بنابراین برای جبران این نقص، باید نورپردازی آن ها را به صورت اصولی و مناسب انجام دهید تا علاوه بر ایجاد جلوه ای زیبا، انجام دادن کارها در آن نیز برایتان آسان و بدون دردسر باشد. پس نکاتی که در ادامه آوردهایم را در نورپردازی آن ها  رعایت کنید:

 • توجه داشته باشید، نور سقف حمام و یا سرویس بهداشتی که از پشت سر به آینه روشویی تابیده می شود، در صورت شما سایه ایجاد می کند. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل، در دو طرف آینه از دیوارکوب هایی با لامپ سفید که دمای رنگ 6000 کلوینی دارند، استفاده کنید تا بتوانید صورتتان را به رنگ واقعی خودش و بدون سایه ببینید.
 • اگر فضای حمام یا دستشویی منزل تان بسیار بزرگ است و چراغ های کنار آینه تمام محیط را روشن نمی کنند،از آویز یا چراغ های سقفی با نور زرد استفاده کنید تا نور محیطی مورد نیاز شما را تامین کنند.
 • برای نورپردازی بخشی که دوش می گیرید و یا بخشی که وان حمام قرار دارد، از چراغ سقفی توکار ضد آب استفاده کنید تا آب و بخار آب به آن آسیب نزند.

  تاثیرات انرژی نور در فنگ شویی

  به عنوان سخن آخر باید بگویم که علم فنگ شویی شما را به یک زندگی سالم و سرشار از احساس خوشی و لذت دعوت می‌کند. پس اگر دوست دارید یک زندگی سالم و پر احساس را در کنار خانواده خود تجربه کنید، حتما و حتما قوانین و اصول فنگ شویی را برای فضاهای مختلف خانه اجرا کنید تا متوجه نتیجه متفاوت و اثرگذار آن شوید. برای مطالعه مقالات بیشتر در زمینه فنگ شویی به مقالات قبلی ما سر بزنید.

  دوره جامع فنگ شویی

  یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش فنگ شویی در معماری است. آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره جامع فنگ شویی به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

  برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی

  با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری مواجه است.گذراندن دوره فنگ شویی باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های فنگ شویی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به فنگ شویی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی فنگ شویی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید. آموزش فنگ شویی با آکادمی معماری آرت کانر