مدیریت ناموفق زمینه حضور اصولگرایان افراطی
۲۵ام دی ۱۳۹۶ تحقیق

به گزارش مطالعات آموزشی؛ روز گذشته محمد علی نجفی، شهردار تهران برای گزارش تغییر و تحول شهرداری به صحن علنی شورای شهر آمد؛ این در حالی است که همه گزارش به نقد شهرداری ۱۲ ساله قالیباف گذشت اما دو سوال در این راستا مطرح است؛ ابتدا اینکه، رسمی در میان مدیران در سال های اخیر وجود دارد که بعد از اتمام مدیریت گذشته بدون آن که سند و مدرکی ارائه بدهند فردی را متهم به تخلف می کنند و دیگر آن که آیا تمام تخلف قالیباف رقم یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی است که روز گذشته نجفی ادعا کرده بود؟؟

اگر بخواهیم به مسئله اول بپردازیم می توان عنوان کرد که متاسفانه امری در سیستم های مدیریتی باب شده است که افراد همه تقصیر ها را در نبود مدیران گذشته به گردن دیگری می اندازند و فرد نمی تواند از خود دفاع کند؛ در این راستا افشا گری نجفی نیز مصداق همین موضوع است؛ وی همانطور که در جمع خبرنگاران عنوان کرده هنوز شکایتی به مراجع قضایی در ارتباط با تخلفات قالیباف ارجاع داده نشده است؛ شاید وقت این است که متولیان امر بدون داشتن سند و طی مراحل قانون افکار عمومی را مورد هجمه قرار ندهند. در این راستا حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای درباره اظهارات شهردار تهران در مورد استفاده از بیت‌المال در انتخابات اخیر در دوره شهرداری سابق گفت: هر وقت گزارش‌ها را دادند، بررسی می‌شود. معمولا مسئولان جدید نسبت به مسئولان سابق حرف‌هایی دارند ما هم می‌گوییم گزارش کنید تا رسیدگی کنیم اما بعضی وقت‌ها حرف می‌زنند و گزارشی نمی‌دهند.

مطلب دیگر این که مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت در صحن علنی عنوان کرد که سرنوشت حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان از پول های شهرداری تهران مشخص نیست. این در حالی است که نجفی تنها روی یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی تاکید کرد که به دست انتخابات سپرده شده است. در این راستا با شفاف سازی باید رقم قطعی پول هایی که تکلیفشان مشخص نیست مشخص شود. در صورتی که نجفی توان اثبات این مورد را نداشته باشد؛ شهروندان و مردم از اصلاح طلبان روی برمی گردانند و زمینه ورود اصولگرایان افراطی را مهیا خواهند کرد. از این رو شاید مناسب باشد تا کارگروهی برای پیگیری تخلفات مشخص شده در مدیریت قبلی تشکیل شود تا بدین ترتیب جواب مناسبی به افکار عمومی بدهیم و دست فساد را از شهرداری ببریم


مطالب پیشنهادی