دشمن به دنبال نفوذ سیاسی در نیروهای مسلح
۱۰ام آذر ۱۳۹۶ تحقیق

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: دشمن به دنبال ایجاد اختلاف بین مسئولین، مردم و قوای سه گانه است. باید توجه داشته باشیم که حیات انقلاب در پیوستگی ملت و دولت و رهبری بوده است و باید این انسجام حفظ شود.

مطالعات آموزشی: دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: دشمن به دنبال ایجاد اختلاف بین مسئولین، مردم و قوای سه گانه است. باید توجه داشته باشیم که حیات انقلاب در پیوستگی ملت و دولت و رهبری بوده است و باید این انسجام حفظ شود.

 سردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم‌صفوی در همایش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم استان مرکزی، با بیان اینکه بزرگ ترین افتخار استان مرکزی زادگاه امام راحل بودن است، گفت: این استان همچنین زادگاه سرداران شجاع و مومن و افتخار آفرینی همچون شهید چمران و آیت الله فضل الله محلاتی است.

وی بیان کرد: در ۳۸ سال گذشته مردم این خطه در حمایت از امام راحل و ولایت فقیه و در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقشی اثرگذار داشته اند. از شروع ناآرامی های کردستان مردم این استان همراه دیگر رزمندگان شجاع علیه ضد انقلاب قیام کردند و آنها را مغلوب ساختند و امنیت و آرامش را برای مردم کردستان به ارمغان آوردند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: آزادسازی جاده بانه سردشت در اوایل سال ۵۲ با کمک بیش از ۷۰ نفر از بسیجیان و پاسداران این استان حاصل شد و با رشادت مردان و زنان پیروزی کامل انقلاب اسلامی حاصل شد.

سردار صفوی با اشاره به تقدیم نزدیک به هفت هزار شهید، ۱۹ هزار جانباز و بیش از ۸۰۰ نفر آزاده از این استان عنوان کرد: آسایش و عزت ایران اسلامی در سایه این مجاهدت‌ها محقق شد و همه مسئولان و هر فردی که در ایران زندگی می‌کند خود را مدیون خون شهدا می داند و این موضوع هیچ گاه از خاطر تاریخ و اذهان مردم نمی رود.

وی بیان کرد: امروز باید به باورها، اهداف و علائقی که در زمان انقلاب داشتیم پایدار بمانیم و با همان روحیه جهادی و عقلانیت و فداکاری در راه آبادانی و پیشرفت کشور و دفاع از ارمان های شهدا با استقامت و قدرت باقی بمانیم و از این ارزش ها که مایه حیات انقلاب اسلامی و اقتدار ایران است محفاظت کنیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در بخشی دیگر از سخنانش در خصوص فرصت ها و تهدیدهای پیش روی انقلاب اسلامی گفت: حوادثی که در مدت زمان کوتاه ۳۸ سال گذشته رخ داد و حیات مجدد اسلام در کشور که با پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی های بعدی حاصل شد خارج از مقیاس ها و باورهای مردم کشور و جهان است.

سردار صفوی بیان کرد: پیروزی انقلاب و دفاع مقدس معیارها و باورپذیری ملت ها را تغییر داد و دامنه باورپذیری نسبت به رخدادهای به ظاهر غیر ممکن را عوض کرد این تغییر را می توان تنها با تکیه بر تحلیل ها و تفسیرهای مبتنی بر سنت الهی و آموزه های قرآنی تفسیر کرد.

وی ادامه داد: امروز در دنیای اسلام از شمال آفریقا و غرب آسیا شاهد تحولات اساسی هستیم، همچنین شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی و حکام مستبد عربستان در یمن نیز بخشی دیگر از تحولات است که همه این ها قسمتی از پیامدهای انقلاب ایران برای منطقه بوده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا افزود: انقلاب اسلامی توانست روحیه مقاومت و مکتب قرآن را پرورش دهد و مردم را به پیروزی امیدوار کند. امروز حرکت پیام انقلاب توقف ناپذیر شده و مرزهای جدیدی را درنوردیده و آرزوهای ملت ها را برآورده می کند و در سوی دیگر ناکامی و شکست های جدیدی را به دشمنان اسلام و ایران تحمیل می کند و در مقابل، ایمان ما نیز به بشارت های قرآنی افزون می شود.

سردار صفوی با بیان اینکه آمریکایی ها در ۱۰ سال گذشته در لشکرکشی به افغانستان و عراق شکست خوردند، گفت: تریلیون ها دلار هزینه این جنگ ها بود و بیش از ۵ هزار کشته و بیش از ۱۵ هزار مجروح و زخمی و معلول حاصل جنگ های آمریکا بود، اما آنها در نهایت به آرزوهای خود دست نیافتند.

وی با اشاره به انتقاد رییس جمهور جدید آمریکا نسبت به سیاست های رییس جمهور قبلی این کشور عنوان کرد: این موضوع یک واقعیت است که قدرت آمریکا در حال افول است و رژیم صهیونیستی در لبنان و غزه شکست خورده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا تاکید کرد: امید رژیم صهیونیستی برای ادامه حیات ننگینش تبدیل به نا امیدی شده است و تمامی این تغییرات در سایه پیروزی انقلاب اسلامی است. این انقلاب هر سال قوی تر شده است و شعاع نفوذ و قدرت ایران همه منطقه و جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

سردار صفوی بیان کرد: اروپا امروز از آمریکا فاصله گرفته است البته انگلیس بعد از جنگ جهانی دوم با آمریکا هم پیمان و مشاور این کشور است، اما مابقی کشورهای اروپایی با آمریکا اختلاف دارند و احتمال بروز اختلاف در پیمان آتلانتیک شمالی ناتو وجود دارد.

وی با تاکید بر واقف بودن همگان نسبت به قدرت ایران در منطقه ادامه داد: بار دیگر همه جهانیان عظمت و عزت ایران را در سایه وفاداری به اسلام و رهبر شاهد خواهند بود. این ملت اقتدارآفرین و شکست ناپذیر در سایه حضور رهبری شجاع و خردمند و اتحاد سیاسی و فکری جوانان شجاع و نیز وجود نیروهای مسلط ارتش و سپاه امنیت خود را عمق داده و به نگاه عمیق استراتژیک دست یافته است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه همگان می دانند قدرت اول منطقه، ایران است، عنوان کرد: دشمنان ایران ترفندهایی برای جمهوری اسلامی ایران به کار بردند که شکست خورد و از جمله این موارد می توان به راه اندازی گروهک های تروریستی در سوریه و عراق اشاره کرد. دشمنان با این ترفندها خواستند برای امنیت رژیم صهیونیستی فرصت بگیرند که توطئه های آنها نابود شد.

صفوی بیان کرد: در بعد داخلی کشور پیشرفت های قابل توجهی در علوم مختلف از جمله نانو و هوا فضا به دست آورد. دستیابی فرزندان ایران به علوم هسته ای یک حقیقت است و به راحتی و با متوسل شدن به تحریم و برجام نمی توان این علم را نابود کرد.

وی ادامه داد: ساخت ماهواره های متعدد سنجش از دور، مخابراتی، ساخت موشک حامل ماهواره از دیگر پیشرفت های کشور در عرصه علم و فن آوری است و در تمامی این موارد علم بومی شده است و نیازی به دیگران نداریم. امروز دانشگاه های ما بیش از ۴ و نیم میلیون دانشجو دارند و ظرفیت پذیرش به مرز ۸۰۰ هزار نفر رسیده است، در حالی که در سال ۱۳۵۰ کل دانشگاه های کشور ۱۰ هزار نفر ظرفیت داشتند و در آن سال فقط ۱۰۰ هزار نفر در کنکور شرکت داشتند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، خدمات رسانی به روستاها و شهرها را از جمله دستاوردهای تحسین برانگیز جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: البته با مشکلاتی از جمله کمبود آب مواجه هستیم که با همت می توانیم از این مشکلات نیز عبور کنیم.

سردار صفوی ادامه داد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی جمعیت شهری حدود ۴۰ درصد بود و امروز این نرخ به ۶۰ درصد رسیده و جمعیت کمی در روستاها ساکن هستند. البته این موضوع به دلیل اینکه جمعیت شهری بیشتر مصرف کننده است خطراتی نیز به همراه دارد، اما در کنار این موضوع صنعت در شهرها فعال شده است.

وی با اشاره به صنعتی بودن این استان عنوان کرد: در این عرصه پیشرفت های خوبی داشته ایم اما برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی امیدواریم دولت خدمتگزار با اتخاذ تصمیم های موثر بستر خروج بخش های مختلف از مشکلات و رکودی که وجود دارد را فراهم کند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در رابطه با تهدیدها و آسیب های پیش روی ایران تصریح کرد: دشمنان انقلاب از راه جنگ و تحریم نتوانستند این انقلاب را شکست دهند و ما را تسلیم اراده سیاسی خودشان کنند، اما طبق گفته مقام معظم رهبری یکی از تهدیدهای بزرگ پیش روی کشور نفوذ سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی است.

سردار صفوی ادامه داد: این موضوع به معنای ایجاد خلل در باورها و نفوذ سیاسی در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی و تحت تاثیر دشمنان قرار گرفتن بوده و حاصل آن تصمیم گیری هایی براساس خواسته مستکبران خواهد بود.

وی تاکید کرد: مهم ترین نفوذها نفوذ انسانی در مراکز مختلف و نقاط مختلف حتی در میان نیروهای مسلح است. دشمن حتی با محصولات تراریخته به بخش کشاورزی قصد نفوذ دارد که باید هوشیارانه عمل کنیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا عنوان کرد: آمریکایی ها و اسرائیلی ها این گونه به ایران نفوذ پیدا می کنند و این باور که هیچ راهی جز تسلیم شدن در برابر آنها نیست را رشد می دهند و اقتصاد سرمایه گذاری نیز در ادامه این باورها شکل می گیرد.

وی عنوان کرد: مسئولان باید به خواسته مردم توجه داشته باشند و تامین نیازمندی های اساسی مردم از جمله اشتغال و رفع تورم مد نظر قرار بگیرد، اگر این مهم مورد توجه قرار نگیرد نارضایتی به وجود می آید.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا عنوان کرد: آمریکایی ها از هر حزبی، دشمن ملت ایران هستند و دست آمریکایی ها به خون ۲۰۰ هزار شهید ایرانی آغشته است. این موضوع را نباید فراموش کنیم که آمریکا شیطان بزرگ است و رژیم صهیونیستی دشمن ماست.

وی تاکید کرد: از بزرگ ترین اقداماتی که باید انجام شود حل مشکلات معیشتی مردم و خصوصا رفع بیکاری جوانان است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه دولت ۷۰۰ هزار شغل در سال جاری ایجاد کرده است، بیان کرد: جمعیت بیکار جامعه بیش از اینهاست و باید بخش کشاورزی و صنعت را رونق دهیم و به این طریق ایجاد اشتغال را شاهد باشیم.

سردار صفوی با تاکید بر لزوم بالا بردن تولید در کشور به عنوان شاکله ایجاد اشتغال عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه برنامه ریزی های مناسبی صورت گرفته که به همت دولتمردان انقلابی و کارامد که در حماسه اردیبهشت سال آینده توسط مردم انتخاب می شوند، اجرا خواهد شد و شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد و علم و … خواهیم بود.


مطالب پیشنهادی