برای اجرای توافق هسته‌ای از سوی تمام طرف‌ها تلاش می‌کنیم
۱۳ام دی ۱۳۹۶ تحقیق

موگرینی: برای اجرای توافق هسته‌ای از سوی تمام طرف‌ها تلاش می‌کنیم

به گزارش مطالعات آموزشی : فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار تصاویری از وقایع مهم سال ۲۰۱۷ میلادی به ارائه یادداشتی در این زمینه پرداخت و تاکید کرد که اتحادیه اروپا از توافق هسته‌ای با ایران دفاع می‌کند.

در این گزارش که روی وبلاگ موگرینی قرار گرفته، آمده است: ۲۰۱۷ سال دشواری بود اما مانند دیگر سال‌ها، لحظات خوبی هم داشت؛ دستاوردهایی که ما با تعهد فراوان، انرژی بالا و با کار گروهی خوب به آنها رسیدیم. مانند همه سال‌های جدید، تلاش کردم فهرستی از دوازده رخداد تهیه کنم که برای من از سال گذشته به سال جدید منتقل شده است.

موگرینی در بخشی از یادداشت خود به توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ اشاره کرد و نوشت: پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفت که توافق هسته‌ای با ایران را دوباره در کنگره تائید نکند، زمان دشواری برای چند جانبه‌گرایی به وجود آمد شد. ماه سپتامبر سال گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل، ریاست نشست کشورهایی را که بر سر این توافق مذاکره کرده بودند، بر عهده داشتم. در آنجا، بار دیگر اذعان کردیم که ایران توافق هسته‌ای را اجرا می‌کند و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز ۹ بار این موضوع را تائید کرده است. اتحادیه اروپا به عنوان قدرتی چندجانبه و مطمئن، برای اجرای توافق هسته‌ای توسط تمام طرف‌ها تلاش می‌کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مسئله پناهجویان، قدس، سوریه، اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار و سربازگیری نوجوانان در کلمبیا را از دیگر موضوعات مهمی برشمرد که کار روی آنها در سال جدید میلادی نیز ادامه خواهد داشت.

منبع : ایسنا 


مطالب پیشنهادی