اراضی عباس آباد؛ گام اول مدیریت شهری برای احیای زندگی شبانه
۱۱ام فروردین ۱۳۹۷ تحقیق
اراضی عباس آباد؛ گام اول مدبریت شهرری برای احیای زندگی شبانه

استقبال تهرانی ها و مسافران این کلانشهر از جاذبه های گردشگری پایتخت به اندازه ای است که مدیریت جدید شهر تهران تصمیم گرفته اند تا به صورت پایلوت هم که شده زندکی شبانه را در تهران ایجاد کنند. به اعتقاد احمد مسجد جامعی  اراضی عباس آباد بهترین گزینه برای بازگشت حیات شبانه به تهران است.

به گزارش مطالعات آموزشی: تهران به حیات شبانه نیاز دارد. با توجه به روزمرگی هایی که تهرانی ها با آن درگیر هستند؛ شب بهترین فرصت برای گشت و گذار با خانواده است. روانشناسان اجتماعی نیز بر این باورند که گشت و گذار با خانواده و یا دوستان در هنگام شب که بهترین زمان برای استراحت است؛ می تواند استرس ها و تنش هایی که باعث ایجاد اضطراب، استرس و خشم و افسردگی در بین مردم می شود را کاهش داد.

در میان تمام نقاطی که جاذبه گشت و گذار را دارد، شاید بتوان گفت که اراضی عباس آباد به عنوان تنفسگاهی درون شهر تهران بهترین گزینه برای ایجاد حیات شبانه در تهران و ایجاد فرهنگ گشت و گذار در شب برای تهرانی ها باشد.

احمد مسجد جامعی که تهرانگردی های وی همیشه منحصر به فرد بوده است اراضی عباس آباد را به عنوان گام نخست ایجاد حیات شبانه در تهران بهترین گزینه می دانست.

وی در این باره اعلام کرد: منطقه عباس‌آباد  آمادگی بهره‌برداری به عنوان منطقه نمونه‌ی کارآفرینی را دارد و برای اقتصاد شب و ایجاد زندگی شبانه منحصربه‌فرد است.

اراضی عباس آباد؛ گام اول مدبریت شهرری برای احیای زندگی شبانه

این عضو شورای شهر تهران بر این باور است که در رابطه با مسائلی مانند تفریحات و گردشگری شبانه در تهران ضرورت بیشتری حس می‌شود. این شهر فضاهای تفریحی و گردشی نسبتاً خوبی دارد، اما بسیاری از این مناطق هنوز برای بهره‌برداری سامان‌دهی نشده‌اند و اگر هم درجایی این اتفاق افتاده بیشتر رویکرد حمایتی داشته‌ است.

اراضی عباس آباد؛ گام اول مدبریت شهرری برای احیای زندگی شبانه

به گفته مسجد جامعی؛ یکی از مناطق مناسب برای زیست شبانه همین اراضی عباس‌آباد است. امسال برای نخستین بار ظرفیت این منطقه در نوروز به کار گرفته شد. یادم است پیش‌ترها نام بوستان نوروز، اکو بود و به پیشنهاد ما نامش تغییر کرد. برخی طرح‌هایی که اینجا پیشنهاد داده بودیم هنوز نیمه کار مانده و من امیدوارم به آن‌ها هم پرداخته شود.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد درباره برنامه‌های شورای شهر برای توسعه ارضی عباس‌آباد نیز اعلام کرد: فکر کنم شرایط در اینجا به حدی رسیده که مدیریتش بتواند طرحی را پیش‌بینی کند و اگر از شورای شهر مصوبه‌ای می‌خواهد آن مصوبه را بگیرد. درگذشته سرمایه‌گذاری زیاد و با چشم‌انداز مختلفی در اینجا انجام شد. باید برنامه‌های بلندمدتی برای اینجا داشت.


مطالب پیشنهادی